+371 29454540 info@arodagentura.lv

Profesijas

Arodaģentūras resursi

Šajā sadaļā Tu vari atrast informāciju par dažādām profesijām.

Arodaģentūras speciālisti ir pārliecinājušies, ka lielākā daļa cilvēku vāji orientējas profesiju pasaulē. Piemēram, vai Tu zini, ka ir tāda nozare mehatronika un vai zini, ko dara mehatrons?

Profesiju klasifikators

Latvijas profesiju klasifikators ietver visas sastopamās darbinieku profesijas, dod tām precīzus nosaukumus valsts valodā un nosaka starptautiskai praksei atbilstošas profesiju kvalifikācijas pamata (minimālās) prasības.

Profesiju pasaule

Profesiju pasaulē – Valsts izglītības attīstības aģentūras izveidotajā interaktīvajā portālā vari iegūt ļoti plašu informāciju par dažādām profesijām – kādi ir darba pienākumi un apstākļi, kur vari mācīties, lai apgūtu profesiju, kāda ir profesijā strādājošo cilvēku pieredze un ieteikumi.

Profesiju standarti

Profesiju standarti ir attiecīgo profesiju nodarbinātības apraksti (kādā amatā var strādāt un konkrēti kādus darbus veikt šīs profesijas pārstāvis). Standartos detalizēti uzskaitīti darba pienākumi un veicamie uzdevumi, kā arī prasmes, kādām jāpiemīt attiecīgās profesijas pārstāvim.

Prakse.lv

Prakse.lv – biedrības „Jauniešu konsultācijas” izveidotais portāls sniedz plašu ieskatu par dažādām profesijām – darba uzdevumiem, studiju iespējām, lai iegūtu zināšanas par konkrēto profesiju. Portālā vari piedalīties virtuālajā praksē un noskaidrot, kādas ir Tavas zināšanas par sev tīkamo profesiju, tajā skaitā dažādu organizāciju, iestāžu un uzņēmumu ietvaros.

Profesiju laikotājs

Profesiju laikotājs – ir interaktīva, jautra un stilīga spēle, kur vari noskaidrot, kāda profesija ir Tev vispiemērotākā. Esi gan uzmanīgs – šī spēle nepiedāvā reālas profesijas, bet dod iedvesmu padomāt par to, kas īsti Tev patīk. Spēli piedāvā Valsts izglītības attīstības aģentūra.